KadınKültür & SanatMagazinMedyaModaMüzik

Laura Margarita ve Cengiz Yatağan’ın eserlerinden oluşan sergiye ev sahipliği yapıyor.

Laura Margarita ve Cengiz Yatağan’ın eserlerinden oluşan sergiye ev sahipliği yapıyor.

Laura Margarita ve Cengiz Yatağan’ın eserlerinden oluşan sergiye ev sahipliği yapıyor.

 

Grand Hyatt İstanbul, “Grand Art” kapsamında Laura Margarita ve Cengiz Yatağan’ın eserlerinden oluşan sergiye ev sahipliği yapıyor.

ELVAN TIĞLIOĞLU

Güncel sanatta farklı uygulama biçimleri ile oluşturulmuş örnekleri bir araya getiren serginin açılış daveti,  Etel Baler, Evren Kayar, Ali Hatemi, Elvan Tığlıoğlu, Berat Aşıcıoğlu, Banu Sağnak ve Çağatay Erten gibi iş, sanat ve cemiyet dünyasından tanınmış isimlerin katılımıyla gerçekleşti.

BERAT AŞICIOĞLU

Sergi 17 Ocak 2024 tarihine dek Grand Hyatt İstanbul’da sanatseverlerle buluşuyor.

BANU SAĞNAK – ÇAĞATAY ERTEN

Grand Hyatt İstanbul, çağdaş sanatı ve genç sanatçıların eserlerini, Grand Art platformunda sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor. Şehrin sanatından, kültüründen ve mimarisinden ilham alan tasarım detaylarıyla ön plana çıkan Grand Hyatt İstanbul, düzenlediği etkinliklerle sanatın nabzını tutuyor.

ETEL BALER

Türkiye’den ve dünyadan bugüne kadar pek çok sanatçının eserlerinin sergilendiği, “Grand Art”, yeni sergisinde Dominikli sanatçı Laura Margarita ile Türk sanatçı Cengiz Yatağan’ın eserlerine ev sahipliği yapıyor. Serginin 17 Kasım’da gerçekleşen açılış davetine, aralarında Etel Baler, Evren Kayar, Ali Hatemi, Elvan Tığlıoğlu, Berat Aşıcıoğlu, Banu Sağnak ve Çağatay Erten’in olduğu iş, sanat ve cemiyet dünyasından isimler katıldı.

EVREN KAYAR

Tuval üzerine karışık teknikle soyut üretimler yapan Laura Margarita, doğadan aldığı ilhamla sanatseverleri görsel bir yolculuğa çıkarıyor. Eserlerinde özellikle toprak, ateş, su ve orman yaprakları gibi doğal unsurlarda bulunan renk paletine yer verirken, tekstiller, kumaş, alçı, gesso ve doğal pigmentlerin yanı sıra özel renkler ve dokular yaratmak için öğütülmüş kahve çekirdekleri gibi benzersiz unsurları da kullanıyor.

İlgili Haberler