Kültür & SanatMüzik

HALK MÜZİĞİ SANATÇISI DOĞAN SON KLİPİ İLE YÜREKLERE DOKUNACAK

HALK MÜZİĞİ SANATÇISI DOĞAN SON KLİPİ İLE YÜREKLERE DOKUNACAK

Erzurum’un yetiştirdiği değerimiz Hakim Doğan son klipi ile yüreklere dokunmaya devam edecek.

TRT gençlik korusunda yetişmiş çocukluğundan beri Türk Halk Müziğine gönül vermiş, emek vermiş sesiyle sanatıyla duruşuyla herkesin gönlünde taht kurmuş, Erzurum’un yetiştirdiği değerimiz Hakim Doğan son klipi ile yüreklere dokunmaya devam edecek.

Erzurumlu sanatçı Hakim Doğan kimdir?

1990 yılında Erzurum da dünyaya gelmiştir. Müzik ile tanışması henüz 10 yaşında iken babasının öğrettiği türküleri toplu mecralarda ve okulların özel günlerinde okumasına dayanmaktadır ve Ortaokuldaki müzik öğretmenin müzik yeteneğini keşfetmesi üzerine çeşitli müzik yarışmalara yönlendirmiştir. Aldığı ödüller; Erzurum Gençlik Spor İl Müdürlüğü “12-17 yaş” ses yarışmasında derece, Kırşehir’ de düzenlenen Doğu Anadolu ses yarışmasında birincilik ödülünü, Türkiye geneli olan Antalya Akdeniz Üniversitesinde düzenlenen ses yarışmasında Erzurum türküsü olan “Çelik Pazarında Ufacık Taşlar “eserini okuyarak derece ayrıca 2009 Yılında Amasya Kırık Hava dalında Türkiye birinciliği ödülleri mevcuttur.

Sesi, Erzurum ozanı İbrahim Erkal’ın dikkatini çekmesi üzerine musiki cemiyetinde ders almasını sağlamıştır. Aynı zaman da halk eğitim merkezlerinde bağlama, nota, solfej, şan eğitimlerini tamamladı Uzun yıllar TRT Erzurum Radyosu Gençlik korosunda yer almıştır ve Gençlik Spor İl Müdürlüğünde merkezi TRT Erzurum radyosu etkinlik ve düzenlenen konserlerde sahne aldı.2010 yılında “Al Yüreğim Senin Olsun” 12 eserden ilk albümünü yapmıştır. 2012 yılından itibaren kendi söz ve müzik eserleriyle çalışmalarını sürdürmektedir. Yüreği Erzurum sevdasıyla çarpan Erzurum’un gurbetteki genç temsilcisi uzun bir çalışma sonucunda tüm müzik severlerin kendisinden bir şey bulacakları ”Bir gün olsun aramadın” eseriyle gönüllere hitap edecektir.

İlgili Haberler