KadınKültür & SanatMagazinMedyaMüzik

Eliane Reyes ve Ayşegül Kirmanoğlu festival sahnesinde yer alacak

Eliane Reyes & Ayşegül Kirmanoğlu ikilisi Gümüşlük’te festival sahnesinde yer alacak

 Belçikalı piyanist Eliane Reyes ve Türk klarnetçi Ayşegül Kirmanoğlu, Bosfor Turizm ana sponsorluğunda ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen 20. Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali’nin sahnesinde klasik müzikseverler için buluşuyor…

Enstrümanlarında mükemmelliği yakalamış iki müzisyen; Belçikalı piyanist Eliane Reyes ve Türk klarnetçi Ayşegül Kirmanoğlu, 20. Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali kapsamında, 17 Ağustos Perşembe akşamı saat 21.00’de Antik Taş Ocağı’nda izleyici karşısına çıkacak.

Konserde piyano ve klarnet için yazılmış birbirinden güzel eserleri seslendirecek olan Eliane Reyes & Ayşegül Kirmanoğlu ikilisi, programda 4 eser seslendirecek. J. Brahms’tan, “Clarinet Sonata in E-flat major, Op. 120 No. 2”; F. Chopin’den, “Ballade No. 4 in F minor, Op. 52”; F. Poulenc’ten, “Clarinet Sonata in B-flat major, FP 184” ve D. Milhaud’tan, “Scaramouche, Op. 165b” başlıklı eserlerle izleyici karşına çıkacak olan ikilinin seslendireceği repertuvar, klasik müzikseverler için tam bir müzik ziyafeti niteliğinde.

Eliane Reyes, “dahi piyanist” olarak tanımlanıyor

Eliane Reyes, çok erken yaşta sahneyle tanıştı. 1988’de Cziffra Vakfı (Senlis, Fransa) ödülünü kazandı ve aynı yıl Tibor Varga Festivali’nde (Sion, İsviçre) ve Amsterdam’da Sergiu Commissiona yönetimindeki Royal Concertgebouw Orkestrası ile sahne aldı. Önce annesinde sonra Brüksel Kraliyet Konservatuarı’nda başlayan eğitimi, Paris’teki Conservatoire National Supérieur de Musique’e tamamlayıcı piyano profesörü olarak atanana kadar devam etti.

 

İlgili Haberler