KadınKültür & SanatMagazinMedyaModaMüzik

ÜNLÜ KOREOGRAF ASİL ÇAĞIL ‘KİMSEYE BENZEMEYEN  MODEL BENCE EN GÜZEL OLANDIR’ DEDİ.

ÜNLÜ KOREOGRAF ASİL ÇAĞIL ‘KİMSEYE BENZEMEYEN  MODEL BENCE EN GÜZEL OLANDIR’ DEDİ.

Ünlü koreograf Asil Çağıl  defile için manken seçerken dikkat ettikleri kriterleri şu şekilde ifade etti:Model seçimlerinde  markanın bize sunmuş olduğu koleksiyon ve defile için düşündüğümüz  tema  ve konsepte  uyumlu olması önceliklerimiz arasında ,tekniği yürüyüşü , duruşu, podyumla ve taşıdığı ürünle askı olarak bir bütün olması zaten bir modelin en önemli görevi ..

Biz markalarımızla defile öncesi sunumlarımızda konsepte hikayeye uyumlu yüzler ve fiziki özelliklerine göre en uyumlu adayları öneriyoruz ve yıllardır tekstil dünyasından edindikleri tecrübeleri sayesinde  markalarımızla her zaman uyumlu ve doğru  tercihleri yapıyoruz. Yabancı modeller konusunda çok ısrarcı olmamakla birlikte bu konuda biraz milliyetçi bir yanım olduğunu söyleyebilirim , mümkün oldukça yerli modellere daha fazla yer vererek bu mesleğe emek veren gençlerimize destek olmayı tercih ediyorum. Bizler onları desteklemezsek kendilerini geliştirip bu işe devam edemezler.

Asıl olan podyumda yürürken ya da modellikte yaptığı işten ve kendinden emin olması , disiplinli olması . Aksi halde zaten kısa bir süre bu işi yapabilirsiniz . Dakik olması  söylenen saatte prova ve defilede olması  bunları kriter olarak saymaya dahi gerek yok. Olmazsa zaten olmaz olamaz.

Markaların çalıştıkları modellere baktığımızda önceliğin dünya güzeli bir kız yada bir erkek olmadığını bir çok defilede görüyoruz . manken bir askıdır , mesela bu sektörde olmayan insanlar bunun neresi güzel nasıl manken olmuş yada sen çok güzelsin manken olsana . Bu salt güzellikle yapılacak bir iş alanı değil , fotomodellik ve podyum mankenliği ayrı kulvarlar. Hem podyumda hem modellikte iyi isimler var mı elbette var . Yıllardır değişen ve gelişen estetik anlayışı ile  tüm dünyada  beğeniler yer değiştirdi , defile ve çekimlerde çok farklı tiplere yer verebiliyoruz ki  zaten doğru ve özel olan da bence bu , Klişe yüzler yerine farklı doğal yüzlerle çalışmayı tercih ediyorum.

Güzellik aslen tek bir model tipine bağlı olmak birilerine benzemek değildir. Kimseye benzemeyen bence en güzel olandır….

Haber: bodrumgezgini

    

İlgili Haberler