Magazin

Sinead O’Connor son yolculuğuna uğurlandı! Cenaze töreni İslami usullere göre yapıldı

Sinead O’Connor ismiyle tanınan, Müslüman olduğunu duyurduktan sonra Shuhada Sadaqat adını alan İrlandalı müzisyen, iki hafta önce Londra’daki evinde yaşamını yitirmişti. Shuhada Davitt için ülkesi İrlanda’da cenaze töreni düzenlendi.

Ünlü şarkıcının uzun yıllar yaşadığı Bray’deki evinin sokağında gerçekleşen törene binlerce kişi katıldı. Sevenleri, sabah erken saatlerden itibaren yıllarca şarkıcının evinin önünde toplanıp, ona çiçekler ve mektuplar getirdi.

İrlanda Cumhurbaşkanı Michael D Higgins’in de katıldığı cenaze töreni İslami usullere uygun olarak gerçekleşti. İrlanda resmi televizyonu, ünlü şarkıcı için düzenlenen anma töreni ve cenazeyi canlı yayınladı.

“İNSANLAR ONUN SESİNDEN UMUDU BULDU”

Ünlü şarkıcı ile 2018 yılında tanışan ve cenaze namazını kıldırmaktan onur duyduğunu dile getiren imam Şeyh Dr. Umar Al-Kadri, “İrlanda’nın kızı Sinead O’Connor için Müslüman cenaze namazını kıldırma fırsatı bulduğum için minnettarım. Birinin Danny Boy ya da Molly Malone’u onun sesinden enstrümanlar olmadan dinlemesi, nasıl bir sesi olduğunu anlaması için yeterli. İnsanlar onun sesinden umudu bulmuştu” dedi.

Shuhada Sadaqat, Ocak 2022’de intihar eden 17 yaşındaki oğlu Shane Ocak’ın ölümünden sonra Londra’ya taşınmıştı. Polis ünlü şarkıcının ölümünde şüphe uyandıran bir unsur bulmadığını belirtmişti. O’Connor’ın resmi ölüm sebebi henüz resmi kaynaklar tarafından açıklanmadı.

Hayatını kaybeden Sinead O'Connor'ın son paylaşımları! 'Yaşayan bir ölü gibiyim'

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRHayatını kaybeden Sinead O’Connor’ın son paylaşımları! ‘Yaşayan bir ölü gibiyim’Haberi Görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRDoğuştan ve halktan bir isyankâr: Sinead O’ConnorHaberi Görüntüle

İlgili Haberler