Müzik

‘Defin sırasında kimse olmayacak’

7 Ağustos’ta yaşamını yitiren Erkin Koray’ın kızı Damla Koray Çamlıca, “Defin sırasında kimse olmayacak. Mezar hazır olduğunda Toronto’daki Türk dernekleri yeri ve zamanı bildirilecek” dedi.

“ORADA GÖMÜLMEK İSTEMESİ YANLIŞ”

Usta  sanatçının müzisyen kardeşi Korkut Koray, “Kanada’da defnedilmek istediğini söylemiş. Kızına, ‘Bu memleketin toprağında doğdu baban. Bu halk onu meşhur etti. Orada gömülmek istemesi, yanlış bir şey. Cenazesinin ülkemizde olup sevenlerinin ziyaret etmesini’ söyledim. Damla, ‘Babamı biliyorsunuz. Dediği dediktir. Bana vasiyet etti onu kıramam. Ne dediysem onu yapacağım’ diyerek, orada defnedileceğini belirtti. Tasvip etmiyorum. Türk konsolosluğu, ‘Burada defnetmeyelim’ diye söylese belki kızı ikna olabilir” dedi.

KORKUT KORAY

‘BOŞ YERE 40 YIL KÜS KALDIK’

Abisiyle 40 yıldır konuşmadığını söyleyen Koray, “Uzaktan takip ediyoruz. Kızı Damla senede bir kez eşimi arar. Vefatından bir gün önce Damla, ‘Babamı kaybediyoruz’ diye yazdı. Ertesi gün televizyondan vefat haberini aldık. Kavgamız basit bir konuydu… Aramızdaki normal bir konuşmayı benim onu kırdığımı düşündü. İlişkisini kesti. 40 yıl boyunca hiç konuşmadık. Bizi tanımıyor. Barışmak için hamle yaptım ama ilgilenmedi. Erkin Koray diye peşinden mi koşacağım? Ben de müzisyenim” şeklinde konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRYalnızlar Rıhtımı’nda ıssız kaldık!Haberi Görüntüle

Sanat dünyası Erkin abisini anıyor... 'Ne büyük şanstır ki aynı hayat dönemine denk geldik'

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRSanat dünyası Erkin abisini anıyor… ‘Ne büyük şanstır ki aynı hayat dönemine denk geldik’Haberi Görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRFuat Güner: Ah Erkin baba, sen de mi bıraktın bizi? Haberi Görüntüle

İlgili Haberler